Sağlık Sitem

Evde Diş Beyazlatmak, Yöntem ve Detaylar

Evde diş beyazlatma evde hazırlanabilecek bitkisel karışımlarla mümkün olabilir. Talimatları dikkatli bir şekilde takip ederseniz, çoğu diş beyazlatma kiti size iyi sonuçlar verecektir. Genellikle ayda bir seans yeterli olacaktır. İstenilen renk tonuna ulaştıktan sonra, beyazlatma seanslarını yılda iki ila üç kez tekrarlamanız gerekecektir. Gülümsemenizin daha uzun süre güzel görünmesini istiyorsanız evde beyazlatma çözümlerini düşünebilirsiniz.

Evde diş beyazlatan bitkiler:

  • Fesleğen,
  • Karbonat ve limon,
  • Muz kabuğu,
  • Karbonat ve elma sirkesi,
  • Çilek ezmesi,
  • Limonlu karbonat,
  • Ada çayı yaprağı macunu
  • Zerdeçal,
  • Limon kabuğu,
  • Hindistan cevizi yağı

Evde Diş Beyazlatmak için farklı yöntemler var ama en sık kullanılanı jellerdir. Diş beyazlatma jelleri daha güçlü beyazlatıcı maddeleri içerir. Ancak hasarı önlemek için izlemeniz gereken bazı önlemler var. Örneğin jelleri kullandıktan sonra birkaç saat asitli içecekler içmekten kaçınmalısınız. Ek olarak sakız çiğnemekten ve kahve veya soda içmekten de kaçınmalısınız.

Bir başka yöntem beyazlatıcı ağız gargarası kullanmaktır. Bu tedavi dişlerinizin rengini açar. Bu ürünlerin etkinliği, onları ne sıklıkta kullandığınıza bağlıdır. Bazı ürünler, tedavinin tam etkisini görebilmeniz için birkaç hafta gerektirir. Ayrıca bu yöntemler kalıcı değildir. Ağız hijyeninize ve lekelenme derecenize bağlı olarak sonuçlar bir ay içinde elde edilebilir.

Dişleri Beyazlatan Maddeler

Dişlerinizi evde beyazlatmanın birçok yolu vardır, ancak dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Bu ürünler herkes için etkili değildir Diş beyazlatma yolculuğunuzda ilk adım, onları lekeleyen yiyecek ve içecekleri azaltmaktır. Bunlar asidik ve tanen içeren yiyecek ve içecekleri içerir. Aynı şekilde şeker de plak ve diş eti iltihabına neden olan bakterilerin büyümesini destekler.

Hindistan cevizi yağı, antioksidan özelliklere sahip doğal bir anti-inflamatuar maddedir. Ayrıca plak oluşturan bakterileri çeken tükürük enzimlerini de aktive eder. Plaktaki toksinler daha sonra tükürülerek dışarı atılır.

Evde Diş Eti Bakımı

Diş beyazlatma evde diş eti bakımı için çeşitli teknikler vardır. Dişlerinizi beyazlatmak için kabartma tozu kullanabilirsiniz. Bu ilaç hem dış hem de içsel lekeler için etkilidir. Dışsal lekelere kahve, kırmızı şarap ve çay gibi yiyecek ve içecekler neden olur, ancak içsel lekeler yaş veya genetik bozukluklardan kaynaklanır.

Atılacak en önemli adımlardan biri, herhangi bir beyazlatma solüsyonu uygulamadan önce profesyonel diş bakımı yaptırmaktır. Bu ağız sağlığınızı sağlayacak ve diş etlerinizi koruyacaktır. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve düzenli olarak diş ipi kullanın. Lekeleri en aza indirmeye ve daha az fark edilir hale getirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca beyazlatmadan sonra en az iki saat asitli içecekler içmekten kaçınmalısınız.

Oyla!

İlginizi Çekebilir:

Yorum yapın