Sağlık Sitem

Croxilex Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Neler?

Croxilex Nedir?

Vücutta bulunan bakterilerle savaşan Croxilex etken maddesi Amoksisilin, Klavulanik Asit olan ilaç Croxilex 1000 mg nedir ne için kullanılır sorusunun cevabı Croxilex Film Tablet olarak kullanılır.

Faranjit, kronik ve akut bronşit, zatürre ve alt ve üst solunum yolu gibi hastalıkların tedavisinde bademcik iltihabı kalp içi zarı enfeksiyonları tedavisinde beyin zarı iltihabı olan menenjit düşük sonrası oluşan iltihaplar için tedavi edici bir antibiyotik olan ilaçlardan biri olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca yumuşak doku iltihaplarında deri bağ dokusu iltihabı çıban, diş abselerin de kullanılan antibiyotik içeren üründür. .

Croxilex Nasıl Kullanılır?

12 yaş üzeri çocukların kullanabileceği ürün enfeksiyonların tedavisi için önerilen ilaçlardan biridir. İlacın kullanımında etken maddelere karşı alerjik durumlar söz konusu olduğundan doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir.

Antibiyotik olan croxilex nasıl kullanılır nelere dikkat etmeli merak edenlere ürünün gut hastalığı ve kan sulandıran ilaçlarla kullanımı önlenmeli ve beraber kullanılması tavsiye edilmez. Kullanılan ilaçlar mutlaka hekime danışarak belirtilir ve doz için doktor tavsiyesi gerekebilir. Doktorun yazdığı reçeteye göre doz alımı olmalıdır.

İlaç bir bardak su ile alınarak içilebilir. İlacın bir özelliği ise doğum kontrol haplarının etkisini azaltmasıdır. Tedavinin etkili olup olmadığını anlamak için mutlaka karaciğer ve böbrek gibi organların fonksiyonlarının test edilmesi gereklidir. İlacın kullanımı gebelik ve emzirme döneminde kesilmelidir. Ürünün genel olarak yemeklerden önce alınması önerilmektedir.

Croxilex 1000 Mg nedir Ne İçin Kullanılır?

Antibiyotik ürün Croxilex 1000 mg nedir ne için kullanılır sorusunun cevabı. İltihaplı dokuların tedavisi için kullanılabilir denilebilir. Antibiyotik içeren ürün croxilex genital bölge enfeksiyonları, idrar yolu sorunları ve yumuşak doku iltihaplarının tedavisinde bel soğukluğu ile kıl kökü iltihaplarının tedavisi için kullanılan bir üründür.

Croxilex Yan Etkileri Nelerdir?

  • Karın ağrısı
  • Kusma
  • Mantar enfeksiyonu
  • Nefes almada zorluk
  • Dilde yüzde ve dudaklarda şişme

Kullanıcıların merak ettiği sorulardan biriside Croxilex yan etkileri nelerdir sorusudur. İlacın etkileri kurdeşen, dilde ve yüzde şişme, karın ağrısı, nefes almada güçlük, kusma, mide bulantısı ve mantar enfeksiyonları gibi yan etkilerdir. Bu problemleri aza indirmek için ilacın yemeklerden önce alınması daha iyi olur.

Croxilex-Bid 1000 Mg Fiyatı Nedir?

Antibiyotik ürün croxilex-bid 1000 mg fiyat nedir diye merak ediyorsanız. İlacın fiyatı ortalama olarak 19 TL civarında satılmaktadır. Bazı yerlerde ürünün fiyatı değişim gösterebilir. Doktor reçetesi ile eczanelerde satılan ürün alerjik duyarlılığı olanlarda kullanılmamalı herhangi bir ilaçla alımında mutlaka doktora kullanılan ilaçlar bildirilmelidir.

Oyla!

İlginizi Çekebilir:

Yorum yapın