Fucidin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Fucidin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?
Fucidin Krem
0

15g ve 20g’lık tüpler içerisinde muhafaza edilen, mikroorganizma, kurtçuk, bakteri ve bakteri tahriplerini engelleyici bir antibiyok kremdir. Fucidin etkin madde olarak asit içermektedir. Tabi bu asit bildiğiniz cilt yakıcı asitlerden değildir. Fucidin fusidik asit barındırmaktadır. Fusidik asit nedir? Fusidik içeriğinde gözle görülemeyecek bakterileri yakıcı özelliğe sahip düşük dozlu bir asit türüdür. Fucidin etkin maddesi fusidik asit demiştik. Ayrıca fucidin krem yardımcı maddeleri; setil alkol, sıvı parafin, beyaz yumuşak parafin (white soft parafin), bütilhidroksianisol, polisorbat 60, potasyum sorbat ve saf su yardımcı maddelerdir.

Fucidin %2 krem ne İçin kullanılır?


Fucidin krem, günümüzde en çok gençler tarafından kullanılmaktadır. Blue çağına giren ya da şu şekilde belirtelim. Ergenliğe girmeye başlayan bu nedenle yüzünde sivilce bir diğer akne oluşan genç tercih etmektedir. Tabi bu sadece sivilce ile sınırlı değildir. Fucidin sivilce kremi olarak adlandırılıyor olsa bile bunu yanı sıra, fucidin krem tırnak iltihaplanması, egzama, enfeksiyon nedeniyle oluşan yaralar, özellikle erkeklerde görülen sakalın veya vücudun her hangi bir yerinde olan kıl dönmesi nedeniyle oluşan kıl kökü iltihabı, bulaşıcı cilt hastalıklarında (kızamık gibi), bulaşıcı deri hastalığı (eritrazma travması), mantar tedavisi ve cilt lekelerini temizlemede kullanılmaktadır. Örneğin, bayanlarda vajina mantarı oluşmaktadır. Vajina mantarı için krem isteyen olursa fucidin kremi önerebilirsiniz. Dengeli ve sürekli kullanım sonrasında mükemmel etkilerini gözlerinizle göreceksiniz.

Fucidin %2 20g tüp krem hakkında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, endikasyonları nelerdir?


Fucidin sivilce kremi için öyle çok bir detaya inmeyi planlamıyorum. Sonuç olarak bir çoğu bilindik durumlar olup, unutabileceğiniz veya daha dikkatli olmanız gereken durumlardan bahsecedeğim.
* Açık yaralara uygulanmaz,
* Aeruginosa veya pseudomonas gibi bu ilaca karşı duyarlı olmayan bakterilerin yol açtığı efeksiyonların tedavisinde kullanılamaz,
* Bu krem kullanırken kesinlikle kremi sürdüğünüz bölgeye sabun, şampuan, deterjan, boya, oje, tüy dökücü sprey veya krem ya da her hangi bir alkol barındırıdan cilt ürünleri kullanmayınız,
* Kullanmaya başladığınız tarihten itibaren ilk 5 gün içerisinde etkisini göstermiyorsa hemen doktorunuza gidiniz,
* Son olarak fucidin kremin etken maddesine karşı her hangi bir alerjik reaksiyona mağruz kalırsanız anında kullanmayı solandırıp doktora gidiniz.

Fucidin Krem
Fucidin Krem

Fucidin 20 mg krem nasıl kullanılır, nasıl sürülür?


Aslında bu durum fucidin krem prospektüs kısmında mevcut adama ben yine anlatmaya çalışayım. Öncelikle fucidin tüp kremi sıcaktan koruyunuz. Daha sonrasında şikayetçi olduğunuz bölgeye bir damla kadar sürünüz ve çok bastırmadan ovalayarak sürünüz, taaki cilt kremi eminceye kadar. Daha sonra bir damla daha sürüp sivilce veya iltihaplı olan bölgeye yayınız. Bu şekilde kullanılırsa kısa zamanda etki gösterir. Fucidin kremi günde bir kaç sefer uygulasanızda yeterlidir ama tavsiyem kremli bölge kurdukça yeniden sürmeniz.

Fucidin krem yan etkileri nelerdir?


Fucudin krem olası yan etkileri başlıca şu şekildedir;
Sivilce nedeniyle kullananlar için yüz, dudak, boğaz ve dil bölgesinde şişilik
Nefes daralması veya nefes almada güçlük çekme,
nefes darlığınna dayalı olarak aşırı terleme,
Kurdeşen hissine kapılma (sürekli kaşıntı hali),
Karın ağrısı ile gelen mide bulantısı,
Kremi uyguladığınız bölgede şiddetli kaşıntı, deride kuruma ve dökülme, sürülen bölgede yanma hissi ile beraber iğne batması gibi bir his.

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir