Fsh Düşüren Yiyecekler

Vücudumuzda 50’den fazla hormon bulunmaktadır. FSH ‘ da bu hormonlardan yalnızca bir tanesidir. Hem kadınlardan hem de erkeklerden salgılanan FSH hormonu sağlık da önemli bir yer almaktadır. Üreme sisteminin en önemli parçalarından birisidir.

Crp Düşüren Yiyecekler

CRP, kandaki iltihaplanmaya karşı karaciğer tarafından uyarı olarak üretilen maddedir. Buna yüksek hassasiyetli C-reaktif protein veya ultra duyarlı C-reaktif protein de denir. Yüksek CRP değeri kandaki iltihabın habercisidir.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl İyileşir?

Mide ağrısına ne iyi gelir; günümüzde tıbbi olarak en sık karşılaşılan ağrılar arasında mide ağrısı bulunmaktadır. Bu nedenle hem kişiler tarafından yapılan araştırmalar sayesinde hem de tıbbi uzmanların önerileri sayesinde mide ağrısı için iyi gelen gıdalar ve çözüm önerileri bulunmaktadır.

Çene Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Çene ağrısına ne iyi gelir, çene ağrısı farklı sebepler ile birlikte kendini gösteren bir rahatsızlık olmakla birlikte her sebep de kendi içerisinde farklı faktörler ile birlikte ortaya çıkar. Çene ağrısına neden olan faktörler arasında çene eklemi disfonksiyonu, kalp krizi, çene çıkması, çene kırılması, tetanoz veya çene kanseri yer alabilir.

Varikosel Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Varikosel, erkeklerde testislerden çıkış yapan kirli kanın taşınması için görev alan toplardamarların bozulması sonucunda görevini eksik yapması ile birlikte ortaya çıkan rahatsızlık varikosel olarak adlandırılır. Varikosel, bacaklarda görülen varis benzeri bir yapı oluşturmak ile birlikte genellikle erkeklerde kısırlık sorunu ile birlikte ortaya çıkabilir. Ağrılı bir süreç olarak yaşanan varikoselde hastalığın altında birçok farklı neden yer alabilir.

Ürobilinojen Nedir?

sıcak kemoterapi

Bilirubin adlı maddenin yıkımı sonucu ortaya çıkar. Bilirubin ise kırmızı kan hücrelerinin yıkımı ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle idrarda yada …

Devamını Okuyun

Bağırsak Kanseri Nedir, Belirtileri Ve Tedavisi

Bağırsak kanseri, aynı zamanda kolon kanseri olarak da adlandırılır. Dünyada bazı ülkelerde kanser vakalarının %15’ini bağırsak kanseri oluşturur. Kadın var erkeklerde görülen bu kanser türü son yıllarda yaygın hale gelmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nde kolon kanseri şu anda kanser çeşitleri arasında üçüncü sırada yer alır. Aynı zamanda ülkede kanserden ölümlerin ikinci nedeni olarak da kolon kanseri belirlenmiştir.

Şeker Hastaları Nasıl Beslenmeli

Şeker hastaları nasıl beslenmeli, sağlıklı beslenmek, Şeker hastalığınızı önlemenize, kontrol etmenize ve hatta tersine çevirmenize yardımcı olabilir. Ve bu ipuçlarıyla, aç ya da yoksun hissetmeden yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Menisküs Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Diz yaralanmaları birçok insan için bir sorundur. En yaygın diz yaralanması yırtık menisküstür. Yırtık bir menisküs herkesin başına gelebilse de, bu yaralanma en sık sporcularda görülür.