Genital Siğil Nedir? Nasıl Geçer? Belirtileri Neler?

genital siğil nedir neden oluşur

Genital siğil hem erkeklerde hem de kadınlarda görünebilmektedir. Cinsel yol ile bulaşmaktadır. Genital bölgede HPV virüsünün bir belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. HPV virüsü; human papilloma virüs yani Türkçe anlamı ile insan papilloma virüsüdür. Birçok çeşidi bulunmaktadır.

Rahim Kanseri Belirtisi?

Kadınlarda karşılaşılan rahim kanseri, meme kanseri ve bağırsak kanserinden sonra en yaygın görülen hastalıktır.

Fsh Düşüren Yiyecekler

Vücudumuzda 50’den fazla hormon bulunmaktadır. FSH ‘ da bu hormonlardan yalnızca bir tanesidir. Hem kadınlardan hem de erkeklerden salgılanan FSH hormonu sağlık da önemli bir yer almaktadır. Üreme sisteminin en önemli parçalarından birisidir.

Crp Düşüren Yiyecekler

CRP, kandaki iltihaplanmaya karşı karaciğer tarafından uyarı olarak üretilen maddedir. Buna yüksek hassasiyetli C-reaktif protein veya ultra duyarlı C-reaktif protein de denir. Yüksek CRP değeri kandaki iltihabın habercisidir.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Adet sancısına ne iyi gelir; kadınlar arasında genellikle en çok merak edilen konulardan birisi, regl olarak adlandırılan adet ağrısının nasıl geçeceğidir. Çünkü bu ağrılar bazen çok şiddetli bir konuma gelebilir ve hayatınızı aşırı derecede olumsuz etkileyebilir.