Sağlık Sitem

Theraflu Forte Film Tablet Nedir ? Ne İçin Kullanılır?

Theraflu Forte Film Tablet, Theraflu forte ilacı gribal enfeksiyonlar için üretilmiştir. Theraflu forte etkin maddesi, içeriğinde 650 mg. parasetamol, 4 mg. klorfeniramin maleat ve 10 mg. fenilefrin hidroklorür içermesidir. Theraflu forte yardımcı maddeleri ise; kolloidal silika, laktoz sodyum, magnezyum, kinolin sarısı, titanyum dioksit E171, metil parahidroksi benzoat E218 ve metil selülozdur. Soğuk algınlığı için ilaç önerisi olarak bu tableti tercih edebilirsiniz.

Theraflu forte nedir ve ne için kullanılır?


Theraflu forte, soğuk algınlığı ve grip gibi virüslerin yol açtığı rahatsızlıkları gidermek için kullanılır. Örneğin grip olan bir insanda görülen belirtiler baş ağrısı, boğazda yanma hissi, ateş yükselmesi ve kuru öksürüktür. Bu saydıklarım genellikle görülen etkileridir. Tabi farklı etkileride olabilmektedir. Örnek vermek gerekirsek; baygınlık hissi, vücutta yorgunluk ve bitkinlik, bayılma gibi etkileride görülebilir. Ayrıca aşırı derece hapşırma gibi sıkıntı yaşıyorsanız da bu ilacı kullanabilirsiniz.

Theraflu forte günde kaç kere nasıl kullanılır?


İlk olarak şunu belirtmeliyim ki, doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Eğer ki, her hangi bir sağlık kuruluşu başvurmadan direk olarak bu hapı tedarik ettiyseniz, sabah-öğlen-akşam tok karnına birer tane atabilirsiniz. Tabi şunu da üzerine bastırarak belirtmeliyim ki, Theraflu forte hapı 5 günden fazla kullanmamalsınız. Ayrıca 12 yaş altında ki hiç bir çocuk bu ilacı kullanmamalıdır.

Theraflu forte film tablet yan etkileri nelerdir?

 • Kaşıntı,
 • Kızarıklık,
 • Nefes darlığı,
 • Mide bulantısı,
 • Mide veya bağırsaklarda aşırı gaz oluşması,
 • Karın ağrısı ile gelen kabızlık ve şişkinlik hissi.
  Bu yan etkileri sıklıklar görülmemektedir. Theraflu forte hapı olası yan etkileri kategorisinde yer almaktadırlar.

Theraflu forte film tablet neye yarar?


Kısaca ve öz bahsedecek olursak, vücudumuzun direncini arttırıp, virüsleri yok etmeye yardımcı olmaktadır. Theraflu forte fiyatı cüzi bir rakamdır.

Oyla!

İlginizi Çekebilir:

“Theraflu Forte Film Tablet Nedir ? Ne İçin Kullanılır?” üzerine 5 yorum

 1. Merhaba Theraflu forte hakkında herşeyi kolaylıkla ögrendim nasıl kullanılır nasıl olur yan etkileri vs çok ama çok teşekkürler.

  Cevapla
 2. Bu devirde normal grip miyiz usuttuk mu yoksa covid miyiz onu bile anlayamiyoruz ki, neyse birdahaki gribe Theraflu kullanicaz gibi.

  Cevapla
 3. Theraflu forte kullanırken dikkat etmek gerekir özelliklede benim çocukta yan etkileri biraz fazla hissedilir oluyor. nabzı yükseltiyor. ama güzel ilaçtır

  Cevapla
 4. ilacın içinden çıkan prospektüs yazıları çok küçük ve okunamıyor burdan rahatlıkla doğru ve hızlı bilgiye ulaştım.

  Cevapla
Yorum yapın