Largopen Antibiyotik Ne İşe Yarar?

Largopen Antibiyotik Ne İşe Yarar?
Largopen Antibiyotik
0

Largopen Antibiyotik bakteriyel mikroorganizmaların meydana getirdiği hastalıkların tedavisinde kullanılan antibiyotik grubunda bir ilaçtır. Bakterilerin direkt olarak hücre çeperlerini hedef alarak ölmesine neden olur. Tablet olarak piyasaya sunulan bu ilaç geniş spekturumlu olup 1000 mg ( 1g) lık tabletler halindedir. Tedavisinde kullanıldığı bazı hastalıklar ise şunlardır:

 • bademcik ve orta kulak iltihabı ile sinüzite neden olan hastalıkların tedavisinde
 • tifo ve diş absesinde yaygın olarak
 • tırnak batması, çıban gibi cilt ve deri hastalıklarının tedavisinde
 • bronşit, zatürre ve akciğer iltihabı gibi solunum yolu enfeksiyonlarında

Largopen Antibiyotik geniş spekturumlu bir antibiyotik olması nedeni ile tedavinin tamamında kullanılması gereklidir. Yarım bırakılan tedaviler; hastalığın ilerlemesine, ilgili bakterilerin tekrar ve daha güçlü bir şekilde çoğalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle hekiminizin verdiği dozda ve sürede ilacın tamamının tüketilmesi gerekmektedir. Antibiyotik kullanımında yaygın olarak görülen bir kullanım hatası da; hastanın kendini iyi hissetmeye başlaması ile birlikte antibiyotik kullanımını bırakması ve tedavinin yarım kalmasıdır. Unutmayınız ki; bakterilerin ölüm oranı artmış olsa da tamamlanmadığı için hastalık semptomlarını hissetmeyebilirsiniz. Bu nedenle halen vücudunuzda ilgili hatalığın bakterileri varken bile kendinizi iyi hissedebilir ve bakterilerin yeniden çoğalmasına neden olabilirsiniz.

Bel soğukluğu tedavisinde de kullanılan Largopen, cinsel bölgede kızarıklık, kaşıntı ve deri dökülmesi oluşması durumunda kullanımının bırakılması gerekebilir.

Largopen’in kullanılmasının riskli ve imkânsız olduğu haller;

Tedavi süresince gelişen ishal, mide bulantısı ve kusma eğilimi

Tedavi aşamasında ciltte mantar gelişmesi durumunda

İdrarda yanma hissi, idrar sıklığının azalması, gaita çıkışının azalması

Kronik böbrek yetmezliği ve diyabetik hastalıklarınız var ise

Gebelikte

Çocuk hastalarda

Largopen Antibiyotik’in bilinen yan etkileri arasında en yaygın olanı; kusma ve mide bulantısıdır. Buna baş dönmesi, cilt kızarıklığı ve buna bağlı gelişen mantar enfeksiyonlarıdır. Uzun süren ağrılı ve kanlı idrar oluşması durumunda derhal doktorunuza başvurmanız ve gerekli ise ilaç kullanımını bırakmanız gerekebilir. Olası yan etkilerin bir yada daha fazlasının görülmesi durumunda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde hastane süreciniz uzayabilir ve yatış yapmanız gerekebilir.

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir