Bel Soğukluğu için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bel Soğukluğu için Bitkisel Tedavi Yöntemleri
bel soguklugu icin bitkisel tedavi yontemleri
0

İçindekiler

 

Bel Soğukluğu penis ve rahim içerisinde gelişen, hem bay hem de bayanlarda görülen bir rahatsızlık türü olan bel soğukluğu, genelde erkekler tarafından yoğun şekilde görülen bir rahatsızlıktır. Nemi, sıcağı seven ve bu ortamlarda gelişen bel soğukluğu rahatsızlığı, bir çeşit bakterinin sebebiyet verdiği hastalıktır. İnsanda bu hastalık geliştikçe idrar yollarında da tıkanıklık problemlerini oluşturmaktadır.

Bu hastalığın ilerlemesiyle beraber erkeklerin baba olma şansları, bayanların da gebe kalma durumları olmayabilir. Bu nedenle böyle bir durumda direkt olarak tedaviye geçilmelidir. Tedavi yolları tıbbi olarak da seçilebildiği gibi şifalı bitkilerin yöntemleriyle de tedavi edilmesi mümkündür.

Belirtileri konusunda daha çok erkeklerde görüldüğü gözlemlenmiştir. Penis ucundan gelen akıntı, maalesef bel soğukluğu hastalığının belirtisi olabilir. Ayrıca idrar anında penisin yanması ya da idrar yapamama sorunları da yine belirtilerdendir. Bayanlarda ise bakıldığında yoğun bir genital ağrısı ya da kaşıntısı, vajina bölgesinden gelen bir nevi koku, ayrıca yoğun idrar gerçekleştirilmesi gibi sorunlar, bek soğukluğu hastalığının belirtileridir.

Tedavinizi bitkisel bir şekilde gerçekleştirmek için sizlere sıcak bitki çaylarını öneriyoruz. Bu konuda mersinyağı ya da kebabiye gibi etkisi bel soğukluğuna iyi gelen çayları sıcak bir şekilde tüketmeniz, idrar yollarının yumuşamasıyla beraber idrarınızı daha rahat yapmanızda işe yarar. Ayrıca eğer ki idrar sorunu yoğunsa bu konuda kompres uygulamasının sıcak bir şekilde gerçekleşmesi de idrar yapmanız konusunda kolaylaştırıcı etki sağlar.

Tıbbi yöntemler ise günümüzde genelde ilaç tedavisiyle bel soğukluğu tedavisi yapılmaktadır. Tabi ki bu ilaçların öncelikle doktor tavsiyesiyle alınmasını öneriyoruz. Çünkü herhangi bir ilacın kullanılması doğrultusunda hastalığınıza yan etki edebilir, daha yoğun olmasına yönelik de problemler oluşturabilirsiniz.

Unutmayın, her gelen akıntı konusunda bu durumu bel soğukluğuna yorumlamamalısınız. Ancak bu durumunuz, yine bir sorun teşkil edeceğinden dolayı bir hekime danışarak bu konuda destek almanız ve doktorunuzun önerilerine yönelik hareket etmeniz önemlidir.

https://www.sagliksitem.com/bel-soguklugu-belirtileri-tedavisi-ve-nedenleri/
Bel Soğukluğu Belirtileri, Tedavisi ve Nedenleri?

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir